جمعه 28 سرطان، 1398

ریشه های داعش افغانستان در انگلیستان

وزیر دفاع انگلیستان به اسکای نیوز گفته است، ترویستان داعشی فعال در افغانستان با افرادی در انگلیستان ارتباط و همکاری دارند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، «گاوین ویلیامسون»، وزیر دفاع انگلیستان که در یک سفر کاری در افغانستان به سر می برد، روز گذشته  اعلام کرد، کشورش و سایر اعضای اتحادیه اروپا به صورت مداوم به وسیله تروریست‌های داعش شاخه افغانستان و حامیان آنها تهدید می‌شوند.

ویلیامسون همزمان با حضور در افغانستان در مصاحبه با اسکای نیوز گفت: «ما به طور مرتب با گروه‌های تروریستی مرتبط با شاخه افغانستان مواجه هستیم که هدف آن‌ها نه تنها انگلیستان بلکه کل قاره اروپا است. آنچه که می‌بینیم تهدید واقعی این گروه‌ها علیه انگلیستان است.

وی ضمن تاکید بر اینکه اقدامات ضروری برای مقابله با حملات آتی گروه‌های تروریستی علیه شهرهای انگلیستان صورت گرفته شده است گفت: «ما باید اقدامات ضروری را اتخاذ کنیم تا دیگر شاهد حملات تروریستی همانند آنچه در منچستر رخ داد نباشیم.»

انگلیستان در جریان سال‌های اخیر همواره هدف تهدید گروه‌های تروریستی بوده است که خونین‌ترین آن‌ها حمله در منطقه «پل وست مینستر» و محل پارلمان این کشور در مارچ2017 و همچنین بمب‌گذاری در یک کنسرت در منچستر در 22 ماه می 2017 هستند.

1,471 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019