جمعه 28 سرطان، 1398

واکنش جنگجویان طالب به معرفی فرمانده جدید ناتو برای افغانستان

جنگ‎جویان طالب در مورد معرفی «اسکات میلر» به عنوان فرمانده جدید نیروهای ناتو برای افغانستان واکنش نشان داده و گفته است که او نیز مانند «جنرال جان نیکلسن»، در افغانستان شاهد ناکامی و یأس خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، در خبرنامه جنگ‎جویان طالب آمده است که این خاک اشغال‌گران را نمی‌پذیرد و جنرال میلر هم مثل جنرال جان نیکلسن، جنگ‎را در افغانستان ناتمام گذاشته و این کشور را سر افکنده ترک خواهد کرد.

در خبرنامه جنگ‎جویان طالب آمده است که جنرال نیکلسن ماموریت ناکام و شکست خوردۀ افغانستان را به جنرال میلر سپرده‌است.

در اعلامیه افزوده شده است: «جنرال نیکلسن از بمباران هوایی، حمله‌های درون، مادر بمب‌ها و سلاح‌های گوناگون در افغانستان استفاده کرد، امریکایی ها تنها در ۶ ماه گذشته ۳۰۰۰ بمب مخرب را بر افغان‌ها پرتاب نمودند، اما به هدف شان نرسیدند و منجر شدند تا آنان زودتر مراکز ولایت‌ها را فتح کنند.»

جنگ‎جویان مدعی شده‎اند: «اگر جنرال میلر می‌خواهد که در جمع جنرال‌های ناکام و بی‌کفایت امریکا به شمار نرود، با افغان‌ها پنجه آزمایی نکند و به جای آن از عقل و شعور کار گیرد.»

این درحالی‌ست که به روز شنبه (10 سنبله)، جنرال هاستون اسکات میلر، رسما مسؤولیت فرمان‌دهی ماموریت حمایت قاطع یا ناتو در افغانستان را به عهده گرفت.

وی درجریان سخنرانی‌اش در مراسمی تاکید کرد که افغانستان مکان هراس‌افگنان نیست و برای رسیدن به این هدف، از هرگونه سعی و تلاش دریغ نخواهد ورزید.

994 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019