شنبه 27 میزان، 1398

پنج ولایت در آستانه سقوط بدست جنگجویان طالب قرار دارد

حملات شدید جنگ‎جویان طالب پنج ولایت کشور را در آستانه سقوط قرار داده و اگر به آن ولایات توجه جدی صورت نگیرد، کنترول آن‎ها جنگجویان در دست خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، ولایات پکتیا در شرق، فراه در غرب، فاریاب در شمال و غزنی در مرکز کشور شامل ولایاتی هستند که با تهدیدات جدی امنیتی مواجه‎اند.

جنگ‎جویان طالب در حال حاضر شمار زیادی از ولسوالی‎های این ولایات را در کنترل خود دارند و مراکز این ولایت نیز مورد تهدید قرار دارند.

امرالدین ولی، عضو شورای ولایتی قندوز می‎گوید: «سر و صداهایی است که قندوز ساعت بعد و یا روز بعد مورد تهاجم طالبان قرار می‌گیرد، اما هیچ کس این نگرانی‌ها را جد نمی‌گیرد.»

صبغت الله عضو شورای ولایتی فاریاب نیز می‎گوید که جنگ‎جویان طالب در بسیاری از مناطق ولایت فاریاب فعالیت‎های مسلحانه دارند.

سخنگوی والی فاریاب در این مورد می‎گوید که جنگ‎جویان نمی‎تواند مرکز این ولایت را تصرف کنند، اما در شمار از مناطق آنها حضور دارند و از خانه‎های مردم به عنوان سنگر استفاده می‎کنند.

همچنان سخن‌گوی وزارت دفاع ملی می‌‍گوید که این نگرانی‌ها با نیروهای آمریکایی نیز در میان گذاشته شده اند و اگر احتمال تحرکی از سوی جنگ‎جویان دیده شود، نیروهای آمریکایی آماده کمک در بخش هوایی استند.

غفور احمد جاوید، گفت: «در باره این نگرانی‌ها با دوستان بین المللی هم گفت وگو شده است و در این باره کمک‎‌های هوایی آنان و تمامی مواردی که بتواند ما را کمک بکند در نظر گرفته شده است.»

1,747 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019