دوشنبه 6 جولای، 2020

احتمال حمله مجدد تروریستان طالب به ولایت غزنی

اعضای شورای ولایتی غزنی می‎گویند، تروریستان طالب به ولسوالی‎ها در اطراف این ولایت رفته اند و احتمال حمله مجدد آنها به این ولایت وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، امان الله کامرانی معاون شورای ولایتی غزنی گفت: «طالبان در اطراف غزنی جابجا شده‌اند و ولسوالی‌های گیلان، مقر، آب‌بند، قره باغ، گیرو و اندر که در اطراف این شهر قرار دارند را به محاصره خود در آورده اند.»

کامرانی علاوه کرد که احتمال آن وجود دارد که تروریستان جابجا شده در این مناطق، به شهر غزنی سرازیر شوند و این شهر را باری دیگر مورد حملات خود قرار دهند. در حالیکه زیرساخت‌ها و تشکیلات نظامی غزنی برای دفاع در برابر گروه‌های تروریستی ناکافی می‌باشد.

لطیفه اکبری رییس شورای ولایتی غزنی نیز از حکومت خواست که هرچه زودتر برای جلوگیری از حمله احتمالی دوباره تروریستان طالب، عملیات تصفیه‎ای را در تمام ولسوالی‌های ناامن غزنی آغاز کند و تا سرکوب کامل طالبان و دیگر تروریستان این عملیات‌ها جریان داشته باشد.

اعضای شورای ولایتی غزنی همچنان از حکومت خواستند که نیروهای نظامی این ولایت را افزایش دهد.

آنان همچنان بیان کردند که اعتماد مردم غزنی به حکومت کمرنگ شده و حکومت باید برای احیاء دوباره اعتماد از دست رفته خود، موضوع چگونگی مورد حمله قرار گرفتن غزنی و تاخیر در اعزام نیروهای کمکی به این ولایت را بررسی کند و به صورت واضح به مردم ارایه نماید.

خبرگزاری مرکزی - © 2020