دوشنبه 21 دلو، 1398

دو هزار نیروی خیزش مردمی در فاریاب مسلح شدند

نقیب الله فایق والی ولایت فاریاب در یک گردهمایی بیشتر از 2 هزار نیروی خیزش مردمی را به هدف دفاع از شهر میمنه مرکز آن ولایت در مقابل تروریستان طالب مسلح کرد.

به گزارش خبرگزاری ��رکزی، دیروز چهارشنبه (24 اسد) نقیب الله فایق والی ولایت فاریاب با برگزاری یک گردهمایی مردمی بیشتر از 2000 میل اسلحه را برای دفع حملات احتمالی تروریستان طالب بر آن ولایت به باشندگان فاریاب تقسیم کرد.

گفته می شود که تروریستان طالب در ساحات نزدیک شهر میمنه مستقر شده اند و تمامی راه مواصلاتی شهر میمنه را مسدود کرده اند.

در همین حال والی فاریاب گفت: «وقت آن رسیده که از خود و از شهر خود دفاع کنیم دیگر هیچ راه برای بیرون رفت از این شهر وجود ندارد، یا کشته می‎شویم، و یا از شهر خود دفاع می‎کنیم.»

فایق می‌پذیرد در این اواخر نیروهای امنیتی بیشترین تلفات را در ولایت فاریاب داده اند و حکومت نیز نتوانسته برای نیروهای امنیتی که در محاصره تروریستان طالب گیرمانده اند، کمک کند.

والی فاریاب بیان داشت که من از این شهر فرار نمی‌کنم اگر تریستان بخواهند وارد شهر میمنه شوند، اولین مرمی که اصابت کند باید به من اصابت کند، همچنان او اشاره کرد، تمامی خانواده اش که در کشور قزاقستان بود به تازگی در شهر میمنه آورده است.

از سوی هم سربازان نیروهای خیزش مردمی می‎گویند «اگر دولت به ما کمک کند، ما بخاطر دفاع از خاک و منطقه خود حاضر هستیم از خون خود بگزریم.»

 

23,052 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020