دوشنبه 6 جولای، 2020

آزار جنسی زنان در فرودگاه بین المللی حامد کرزی متوقف شود

ویس احمد برمک وزیر داخله در مراسم معرفی ۶۰ تن از افسران جوان در فرودگاه بین المللی حامد کرزی گفت که از اذیت و آزار مردم مخصوصا زنان در فرودگاه کابل جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، ویس احمد برمک، وزیر امور داخله در مراسم معرفی، 60 تن از افسران جدید میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی گفت که از اذیت و آزار مردم در هنگام تلاشی، به‌خصوص آزار جنسی زنان باید جلوگیری شود.

وزیر داخله تصریح کرد، مشروبات الکلی به همکاری شماری از کارمندان میدان هوایی کابل انتقال می‌یابد، اما برای شناسایی این افراد اقدامات لازم روی دست گرفته خواهد شد.

وی در ادامه بر اصلاحات در میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی تاکید کرد و افزود، تمام تشکیلات این میدان هوایی تغییر خواهد کرد و اصلاحات لازم در آن بوجود می‌آید.

آقای برمک در بخش دیگر سخناش بر مبارزه با فساد در وزارت داخله نیز تاکید کرد و گفت، مبارزه با فساد و همچنان اصلاحات در این وزارت جریان دارد، اما نیازمند زمان طولانی است.

وی افزود، شماری از افراد که از وزارت داخله برکنار شده‌اند، اصلاحات ما را تخریب می‌کنند و به افراد شان دستور می‌دهند، تا در شهر فیرهای هوایی و در نظم جامعه اخلال ایجاد کنند.

بنابراین، کار روی تعیین 50 آمر امنیت جدید آغاز شده‌است.

خبرگزاری مرکزی - © 2020