جمعه 28 سرطان، 1398

حضور کوماندوهای امارات در افغانستان/ آگاهان سیاسی: امارات حامی داعش است

جنرال جان نیکلسن در حالی از اعزام نیروهای کوماندوی امارات به افغانستان خبر می دهد که شمار زیادی از آگاهان سیاسی، امارات را حامی تروریستان داعش در کشور می دانند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی به نقل از صنا، جنرال جان نیکلسن، فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان، روز دوشنبه (۱ اسد) با جنرال جوزف ووتل، فرمانده قوماندانی مرکزی ارتش آمریکا، در یک نشست خبری در کابل سخن می‎زد، از اعزام نیروهای ویژه امارات متحده عرب به افغانستان خبر داد.

این در حالی است که شمار زیادی از آگاهان سیاسی ضمن نگرانی از حضور نیروهای اماراتی در کشور اعتقاد دارند، حضور این نظامیان برای حمایت از تروریستان داعش می باشد.

آنان می گویند که بسیاری از قوماندانان گروه تروریستی داعش در ولایت جوزجان و سرپل از اتباع کشور امارات می باشند.

برخى منابع مى گویند که شهروندان خارجى که بیشتر از کشور امارات متحده عربی می باشند در ولسوالى هاى «کوهستانات» و «صیاد» ولایت سرپل، نوجوانان و کودکان را آموزش هاى جنگى و حملات انتحارى مى دهند.

اسدالله خرم، عضو شورای ولایتی سرپل، با ابراز نگرانی از گسترش فعالیت مخالفین مسلح دولت در این ولایت، گفت: «به تازگی پانزده آموزگار اماراتی و سعودی، نوجوانان را در سه مرکز تعلیمی در ولسوالی کوهستانات و بخشی از ولسوالی صیاد سرپل آموزش های انتحاری و نظامی می دهند.»

برخی از باشندگان ولسوالی درزاب ولایت جوزجان، ادعا مى کنند که ظلم و ستم افراد وابسته به گروه داعش بر مردم و تجاوزجنسى بر دختران و زنان دراین ولسوالى، به اوج خود رسیده است.

زنی که خود را به اسم مستعار خدیجه معرفی میکرد گفت که چندی قبل، افراد وابسته به یک قوماندان گروه داعش، به خانه شان یورش برده و بعد از آنکه یازنه اش(شوهرخواهر) را کُشتند، خواهر چهارده ساله او را با خود بردند.

وی افزود: «کسانیکه به خانه ما آمده بودند، افراد مفتی نعمت بودند و گروپی از اتباع امارات متحده عربی وابسته به داعش بودند که ده ماه تمام بالای خواهرم تجاوز کردند و آنها به این امر اکتفا نکرده برخی افراد دیگر شانرا نیز دعوت کردند که بالای خواهرم تجاوزکنند، از قاضی داعشیان گرفته تا قریه دار منطقه بر خواهرم تجاوز گروهی کرده اند.»

شماری زیادی از افراد وابسته به داعش که مرتکب جنایات بی شماری در این ولایت شده اند از اتباع کشور امارات متحده عربی و سعودی می باشند.

رحمت الله حشر ولسوال پیشین درزاب ولایت جوزجان نیز تایید کرد که ظلم و ستم داعشیان بالای مردم و تجاوز افراد آنها بر دختران، حالا دیگر به یک امر عادی بین افراد این گروه تبدیل شده است.

موصوف علاوه کردکه حداقل پنجاه تن از دختران از قرا و قصبات مختلف ولسوالی درزاب، توسط افراد داعش برده شده و از آنها استفاده جنسی صورت مى گیرد.

نکاح دختران جوان توسط قوماندانان داعشیان برای افراد شان، از مدت ها به اینسو در صفوف آنها جریان دارد.

1,510 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019