چهارشنبه 29 جوزا، 1398

تجلیل از دومین سالیاد شهادت اعضای جنبش روشنایی

خانواده­های شهداء و اعضای شورای عالی مردمی جنبش روشنایی ضمن گرامی­داشت از دومین سالروز حمله تروریستی المناک ده­مزنگ بر مزار گلزار شهداء واقع «دامنه کوه قوریغ» رفته و برمزار آن­ها اکلیل گل گذاشتند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، دیروز سه­شنبه (۲ اسد) مصادف بود با دومین سالیاد شهادت تعدادی از اعضای جنبش روشنایی در حادثه ترویستی چوک ده­مزنگ که اکنون بنام «میدان شهدای جنبش ورشنایی» مسمی شده است.

خانواده­های شهداء و اعضای شورای عالی مردمی جنبش روشنایی، با برگزاری محفلی در کابل از این روز گرامی­داشت به عمل آورده و برمزار شهداء جنبش روشنایی اکلیل گل گذاشتند.

دوسال قبل در چنین روزی، موج خروشان عدالت‌خواهان در جاده‌های کابل سرازیر شد و ده‌ها هزار انسان خسته از تبعیض برای تأمین عدالت در چوک ده‌مزنگ دور هم جمع شده و خواهان تطبیق عدالت و انتقال لین برق ۵۰۰ کیلو ولت از مسیر بامیان شدند.

ترویستان زبون در تبانی فاشیست‌های داخلی، برای سرکوب این موج خروشان عدالت‌خواهی فاجعه‌یی را خلق کردند که در تاریخ جنایت‌های بشری کم‌سابقه بود.

اعضای شورای عالی مردمی جنبش روشنایی یکبار دیگر با برگزاری مراسم یاد بود از سالیاد شهادت یاران شان با اهداف والای آنها تجدید میثاق کرده و تأکید ورزیدند که تا تحقق عدالت به مبارزات سیاسی-اجتماعی­ شان ادامه خواهند داد.

جنبش روشنایی بارها تأکید کرده است که حکومت برعلاوه نادیده گرفتن خواسته های برحق این جنبش میلیونی، عاملان حمله تروریستی بر هوادارانش در دوم اسد سال ۱۳۹۵ را نیز مشخص نکرده است و این ریداد غم انگیز تروریستی در هاله ابهام باقی مانده است.

1,027 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019