جمعه 28 سرطان، 1398

حزب جنبش ملی: اعتراضات در ولایات شمال تا آزادی قیصاری ادامه می یابد

سخنگوی حزب جنبش ملی می­گوید آمدن جنرال دوستم به کابل تأثیری بر اعتراضات در ولایات شمال کشور نخواهد داشت و هواداران این حزب تا آزادی نظام الدین قیصاری به اعتراضات­ شان ادامه می­دهند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، بشیر احمد تهینج سخنگوی حزب جنبش ملی افغانستان از ادامه اعتراضات مردمی در ولایات تخار، فاریاب، جوزجان و سایر ولایات شمال کشور خبرداده می­گوید که این اعتراضات مردمی تا آزادی نظام الدین قیصاری نماینده جنرال دوستم در امور خیزش­های مردمی ادامه خواهد یافت.

وی خبر بازگشت معاون اول ریاست جمهوری به کشور را تأیید کرده می­گوید که امروز یک­شنبه (۳۱ سرطان) جنرال دوستم به کشور و دفتر کارش بر می­گردد و یکی از خواست­های معترضان و عدالت خواهان عملی می­شود، اما مبارزه برای آزادی نظام الدین قیصاری ادامه دارد.

تهینج افزود که در مورد سرنوشت قیصاری بی­تفاوت نمی­مانیم و در جاده­ها و خیمه­ها حضور خواهیم داشت و تحصن ادامه خواهد یافت.

وی تصریح کرد که قرار معلومات در اولین اقدام حکومت، نظام الدین قیصاری از توقیف­خانه امنیت ملی به اقامت­گاه که برایش تهیه دیده شده انتقال میابد و جنرال دوستم نیز با وی دیدار و ملاقات خواهد داشت.

این در حالی است که جنرال دوستم پس از ۱۴ تبعید در ترکیه امروز به کابل بر گردد.

1,249 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019