جمعه 28 سرطان، 1398

شورای اروپا خواستار آوردن اصلاحات در سازمان تجارت جهانی شد

رئیس شورای اروپا با بیان این‎که آمریکا و روسیه وظیفه دارند مانع جنگ تجاری شوند از کشورهای چین، آمریکا و روسیه خواست که سازمان تجارت جهانی را اصلاح کنند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، «دونالد توسک» رئیس شورای اروپا امروز دوشنبه (25 سرطان) در پکن پایتخت چین بیان داشت که روسیه و آمریکا وظیفه دارند مانع جنگ تجاری شوند.

وی افزود، هنوز زمان برای جلوگیری از بحران و آشوب وجود دارد.

رئیس شورای اروپا تصریح کرد، آمریکا و روسیه در «هلسینگی» پایتخت فنلاند و اتحادیه اروپا و چین در «پکن» امروز مسئول بهبود نظم جهانی هستند و باید جلوی نابودی آن را بگیرند.

دونالد توسک رئیس شورای اروپا و «ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا در حال حاضر برای گفت‌وگوهای سالیانه سران اتحادیه اروپا و چین در پکن هستند.

طی یک سال گذشته تهدیدات «دونالد ترامپ» برای افزایش تعرفه به محصولات دیگر کشورها، نگرانی عمیق کشورهای عضو اتحادیه اروپا و چین را بوجود آورده است.

شورای اروپا، کهن‌ترین سازمان برای یکپارچه‌سازی اروپاست که در سال1328 خورشیدی تشکیل شده است و بر گسترش مردم سالاری، حقوق بشر، حاکمیت قانون و بهره‎برداری از همکاری‎های فرهنگی تلاش می‎کند؛ اکنون 44 کشور با بیشتر از 800 میلیون جمعیت در اروپا عضویت این شورا را دارند.

1,219 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019