جمعه 3 جولای، 2020

در ولایات تخار، جوزجان و فاریاب دفاتر کمیسیون مستقل انتخابات مسدود شدند

معترضان خشم‎گین در ده‎مین روز تظاهرات‎شان دفتر کمیسیون مستقل انتخابات را در ولایت تخار نیز بستند؛ در روزهای گذشته دفاتر کمیسیون در ولایات فاریاب و جوزجان نیز ازسوی تظاهرات کننده‎گان وابسته به جنرال عبدالرشید دوستم معاون نخست کشور مسدود شده بودند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، هواداران جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری امروز پنج‎شنبه(21 سرطان) دفتر کمیسیون مستقل انتخابات را در ولایت تخار نیز بستند. در هفته‎ی دفاتر کمیسیون مستقل انتخابات در ولایات فاریاب و جوزجان نیز ازسوی هوادان معترضان مسدود شده‎اند.

یک باشنده فاریاب گفت: «ده روز است که مردم فاریاب صدای عدالت‎خواهی‎شان را در مقابل حکومت فاشیستی و استبدادی بلند کردند. نمی‎دانم حقوق بشر کجاست؟»

باشنده دیگر فاریاب در مورد اعتراضات اخیر می‎گوید: «در حق ما ملت بی‎عدالتی جریان دارد چرا که صدای نظام الدین قیصاری صدای تمام ملت فاریاب بود.»

در همین حال افزون بر این‎که چندین روز می‎شود بندر آقینه از سوی معترضان بسته نگه داشته شده است اعتراض کننده‌گان در شهر میمنه دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات را نیز به روز چهار شنبه بستند و با هشدار به تحریم انتخابات‌های پیش رو شناسنامه‌های‎شان به آتش کشیدند.

عطا محمد فیضی رییس حزب جنبش در ولایت فاریاب گفت: «حکومت مرکزی گپ‎های ما را کم شنیدند و ما مردم ولایت فاریاب قبلا هم فیصله کرده بودیم که قدم بعدی را می مانیم. این قدم بعدی بسته شدن کمیسیون مستقل ولایت فاریاب است. یعنی ما اگر به خواست خود نرسیم انتخابات کاملاً تحریم می‎شود همانطوری که سیزده ولایت هم اکنون شد.»

با این همه تا کنون هیچ نشانه یی از پایان این تنش‌ها و تظاهرات ها در برخی از ولایت‌های کشور دیده نمی‌شود.

 

خبرگزاری مرکزی - © 2020