جمعه 30 حمل، 1398

در کمیسیون شکایات انتخاباتی شکایت های متعددی علیه «الله گل مجاهد» و «ملاتره خیل» نماینده گان مردم کابل در پارلمان به ثبت رسیده است

در کمیسیون شکایات انتخاباتی، شکایت‎های فراوانی مبنی بر قتل و غصب زمین ازسوی شهروندان کابل علیه «ملاتره خیل محمدی» و «الله گل مجاهد» دو عضو مجلس نماینده‎گان و از نامزدان دور بعدی در انتخابات به ثبت رسیده است.

منابع آگاه در کمیسیون شکایات انتخاباتی که نمی‎خواهند در رسانه‎ها نام‎شان ذکرشوند به خبرگزاری مرکزی گفته‎اند که علیه دو نماینده برحال مردم کابل در ولسی‎جرگه و از نامزدان دور بعدی انتخابات شکایت‎های زیادی مبنی بر غصب املاک عامه، عصب دارایی‎های شخصی و قتل به ثبت رسیده است.

منبع می‎افزاید در صورتی‎که به شکایات درج شده رسیده‎گی عادلانه صورت گیرد این نماینده‎گان مطابق قانون از فهرست نهایی نامزادان انتخابات دور بعدی حذف خواهند شد.

آگاهان امور به این باور اند که «الله گل مجاهد» و «ملاتره‎خیل محمدی» بر علاوه غضب زمین‎های دولتی و ملکیت شخصی سایر شهروندان کابل به داشتن ملیشه‎های نظامی غیر مسئول نیز متهم اند و انتظار می‎رود حکومت برای حاکمیت قانون و تطبیق عدالت با زورمندان تمام اقوام ساکن در افغانستان برخورد عادلانه کند.

37,853 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019