دوشنبه 21 دلو، 1398

فیلم «نامه یی به رئیس جمهور» جایزه بهترین فیلم سی و سومین جشنواره مونیخ را بدست آورد

فیلم «نامه‎یی به رئیس جمهور» به کارگردانی رویا سادات هنرمند مشهور کشور در سی‎وسومین جشنواره فیلم مونیخ، جایزه بهترین فیلم سال را بدست آورد.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، رویا سادات نوشته است، این جایزه همه ساله برای فیلمی که از بُعد اخلاقی  و زیبایی شناسی در سینما یک آینده  مشترک جهانی را ارائه کرده باشد، اهدا مى‎شود.

به گفته خانم سادات، جشنواره بین المللی فیلم مونیخ، یکی از اتفاقات مهم سینمایی جهان و یکی از جشنواره‎های معتبر اروپا است که سالانه با بیش از 8 هزار تماشاچی، بیش از دو هزار فیلم و ۵۰۰ فیلم‎ساز و هنرمند معروف  برگزار می شود.

رويا نوشته است که در این جشنواره سالانه، بیشتر از ٢٠٠ فلم از بین دوهزار فیلم در بخش‎های مختلف به  رقابت گذاشته می‎شوند و در این میان، به روز شنبه(16 سرطان) فیلم «نامه یی به رئیس جمهور»، از طرف نهاد «انترفیلم اکادمی» در سی‎وسومین جشنواره فیلم مونیخ به‎عنوان برنده جایزۀ بهترین فیلم جشنواره اعلام شد.

عزیز دلدار فیلم نامه نویس، لینا علم بازیگر نقش اصلی این فیلم است و رویا سادات، آن را کارگردانی کرده است. فیلم مذکور در خانه فیلم رویا و با همکاری کابورا تهیه شده است.

به گفته رويا سادات، نامه‎یی به رئیس جمهور، سال گذشته(٢٠١٧) اولین نمایش جهانی‎اش را در جشنواره لوکارنوی سوئیس و اولین نمایش آسیایی را در جشنواره  بوسان کوریایی جنوبی داشت.

در خبرنامه تصریح شده است که اين فلم، تا اکنون چهار جایزه در بخش‌‎های مختلف را از جشنواره فیلم «ویزول» فرانسه، جایزه «گولدن گلوبل» را از جشنواره مالیزیا و جایزه «بدیل اسکار» را از وزارت خارجه هالند به دست آورده است.

22,627 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020