پنج شنبه 2 حوت، 1397

داعش در جوزجان شفاخانه ها را به آتش کشیده و سربازان زخمی را تیرباران کرد

مقامات امنیتی در جوزجان خبر به آتش کشیدن تعدادی از شفاخانه‎ها در جوزجان بدست تروریستان داعش را تأیید کرده‎اند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، «محمداسماعیل» فرمانده پولیس ولسوالی درزات به رسانه‎ها گفت: «تروریست‌های داعشی پوسته مرکزی نیروهای امنیتی در این ولسوالی را محاصره کرده‌اند.

وی افزود: «گروه تروریستی داعش به شفاخانه مرکزی این ولسوالی نیز حمله کرده است و تعدادی از مردم و نظامیان زخمی را کشته‌اند.»

اسماعیل از ارائه آمار تلفات نیروهای امنیتی در این درگیری خودداری کرد.

ولسوالی «درزاب» که به عنوان پایگاه گروه تروریستی داعش در ولایت «جوزجان» محل این درگیری‌ها محسوب می‌شود، پیش از این بارها هدف حملات متعدد جنگجویان طالب قرار گرفته است.

پس از کشته شدن «قاری حکمت» سرکرده داعش در شمال کشور این گروه تروریستی به شدت تضعیف شده بود.

جنگ‎جویان طالب نیز بارها اعلام کرد که جنگنده‌های آمریکایی و دولتی در درگیری بین طالبان و داعش با بمباران مواضع این گروه از افراد داعشی‌ها حمایت کردند.

گفته می‌شود که به دلیل حمایت هوایی نیروهای آمریکایی از داعش، فعالیت‌های این گروه تروریستی در ولایت‌های فاریاب، سرپل و جوزجان افزایش یافته است.

مناطق تحت تسلط تروریست‌های خارجی که اتباع ازبکستان، چچن و کشورهای آسیای مرکزی هستند در شما کشور در حال افزایش است و سبب شده تا بسیاری از مردم خانه‌های خود را ترک کنند.

قابل یادآوری است که در جوزجان و فاریاب شفاخانه‎های زیادی ازسوی تروریستان داعش تاکنون هدف حمله قرار گرفته و مریضان موجود در شفاخانه‎ها به رگ‎بار بسته شده‎اند

352 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019