پنج شنبه 2 حوت، 1397

پلان های خطرناک داعش برای افغانستان/ داعشیان جایگزین طالبان می شوند

منابع آگاه می‎گویند تلاش‎های رئیس جمهور غنی برای کشاندن جنگ‎جویان طالب به پای میز مذاکره در حقیقت خالی کردن میدان برای قدرت‎گرفتن گروه تروریستی داعش در افغانستان است و این گروه تروریستی پلان‎های خطرناکی در افغانستان دارند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی به نقل از اطلس، کارشناسان امور نظامی نگران تلاش‎های اخیر رئیس جمهور غنی برای آوردن صلح در افغانستان است و این‎کارشناسان می‎گویند تلاش‎های رئیس جمهور غنی در نهایت به قدرت‎گرفتن داعش در افغانستان ختم می‎شود و در صورت کناره‎گیری طالبان از میدان‎های جنگ، افغانستان میدان تاخت و تاز ترویستان داعش خواهد شد.

گروه داعش که پنج سال پیش به فعالیت آغاز کرد، حالا به یکی از گروه‌های خطرناک تروریستی در کشور تبدیل شده و حملات خونین را در شهرها و روستاها انجام می‌دهد. اکنون این گروه بیشتر در ولایت ننگرهار و لغمان در جنوب شرق و جوزجان در شمال کشور فعالیت دارد.
در حالی‎که انتظار نمی‎رفت داعش به این سرعت در کشور رشد کند، اما حالا این گروه در چندین ولایت فعالیت دارد، از جوانان سربازگیری می‌کند و به یک گروه خطرناک برای امنیت ملی تبدیل شده است.

حکومت کابل اعلام کرده است که گروه داعش و القاعده که گروه‌های تروریستی خارجی هستند به هیچ‎وجه شامل آتش‎بس دولت نمی‌شوند، بنابراین حملات تهاجمی نیروهای دولتی علیه این گروه‌ها ادامه دارد و در این راستا ایالات متحده آمریکا حکومت افغانستان را یاری می‌کند.
نیروهای امنیتی کشور بارها گفته‌اند که داعش همان طالبانی است که پرچم سفید خودرا به پرچم سیاه داعش تغییر داده و در برابر نیروهای امنیتی می‌جنگند.

دیگر این‎که داعش گروه مذهبی اهل تشیع در افغانستان را هدف قرار می‌دهد و در سال‌های اخیر بارها بر مساجد و مراکز مذهبی شیعیان در افغانستان حمله کرده است.

589 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019