پنج شنبه 2 حوت، 1397

مجلس نمایندگان: شورای عالی صلح بار دوش است/معامله پنهانی ارگ با جنگجویان طالب پذیرفتنی نیست

اعضاء مجلس نماینده گان با انتقاد از معامله‎ پنهانی ارگ و جنگ‎جویان طالب می‎گویند که شورای عالی صلح بردوش است و باید لغو شود. آن‎ها می‎گویند که طرح صلح مشخصی را به روز جمعه هفته آینده در جلسه علنی مجلس به رأی‎گیری می‎گذارند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، مطابق قانون اساسی بحث بر سر تعیین خطوط جنگ و صلح باید از مجرای شورای ملی صورت گیرد.

شماری از اعضاء مجلس نماینده گان می‎گویند، مردم و نمایندگان افغانستان از جریان‌های پشت‌پرده صلح بی‌خبر نگاه داشته می‌شوند.

اعلام آتش‌بس سه روزه، کشته شدن ملا فضل‌الله به جای ملا هبت‌الله، آمدن رییس ستاد ارتش پاکستان به کابل و سفر هیأت بلندپایه امنیتی و دفاعی افغانستان به پاکستان، از جمله موضوعاتی است که ابهامات جدی را در اذهان نماینده گان خلق کرده است؛ از همین رو شماری از نمایندگان، خواهان فرستادن اعتراض‌نامه به رییس‌جمهوری شدند که چرا از جریان‌های صلح دور نگاه داشته می‌شوند.

شاه‌گل رضایی، نماینده ولایت غزنی در مجلس می‌گوید، اعلام آتش‌بس سه‌روزه به ظاهر مانع خون‌ریزی در کشور شد، اما در حقیقت، شماری زیادی از جنگ‎جویان طالب وارد شهرها شده و جابجا شده‌اند.

به گفته این عضور مجلس نماینده گان اگر آن‌ها به کشتار جمعی در شهرها روی بیاورند، چه کسی مسوول است؟

نمایندگان می‌گویند، هیچ کسی مخالف روند صلح در افغانستان نیست، اما نباید حلقه‌یی کوچک در مورد سرنوشت مردم افغانستان تعیین و تکلف کند.

1,209 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019