پنج شنبه 2 حوت، 1397

جنگ در جنوب کشور شدت می یابد/قرارداد ۳۹ میلیون دالری آمریکا برای استفاده از پهپاد در جنوب کشور

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که پنتاگون برای تجهیز تفنگداران دریایی این کشور در جنوب افغانستان به هواپیماهای بدون سرنشین قراردادی به‌ارزش ۳۹ میلیون دالری را بسته است.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که شرکت «جنرال اتمیکس» یک شرکت تسلیحاتی طرف قرارداد پنتاگون  توافق کرده است تا چندین فروند از هواپیماهای بدون سرنشین «MQ-9» را به جنوب افغانستان ارسال کند.

براساس این گزارش، کارکنان شرکت جنرال اتمیکس برای پرواز و تعمیر و نگهداری این هواپیماها و حمایت از یگان تفنگداران دریایی ولایت‌های نیمروز و هلمند اعزام می‌شوند که با پاکستان مرز مشترک دارند.

به گزارش «وار زون»، کارمندان این شرکت تسلیحاتی «تقریباً به‌طور قطع» پهپادها را از ایستگاه کنترل در شهر «یوما»ی ایالت «آریزونا» در آمریکا هدایت خواهند کرد و برخی دیگر از نیروهای قراردادی این شرکت نیز با حضور در افغانستان مسئولیت پرواز، فرود و تعمیر و نگهداری هواپیماها را به‌عهده خواهند داشت.

پنتاگون در حالی این قرارداد را منعقد کرده است که بمب‌ها و موشک‌های استفاده‌شده ارتش آمریکا در افغانستان از جنوری تا ماه می سال جاری میلادی نشان‌دهنده افزایش بی‌سابقه حملات هوایی آمریکا در مقایسه با دیگر سال‌ها در افغانستان است.

پیش از این نیز نیروی هوایی آمریکا خبر داده بودند که شمار هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در پایگاه هوایی قندهار افزایش یافته و احتمال انتقال این هواپیماها به دیگر مناطق افغانستان نیز وجود دارد.

3,620 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019