چهارشنبه 14 جوزا، 1399

جنگجویانی که با نیروهای دولتی و مقامات حکومتی سلفی گرفته اند ازسوی رهبری طالبان مجازات می شوند

یک مقام ارشد جنگ‎جویان طالب گفته است، پس انتشار تصاویری که نشان می‎د‎اد افراد آن‎ها در شهرها با نیروهای امنیتی و مقامات حکومتی سلفی گرفته‎‎اند، خشم رهبر جنگ‎جویان طالب بر انگیخته شده و پس از تشکیل جلسه اضطرای به قوماندانان دستور داده شد که این افراد مجازات شوند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی به نقل رویترز، یکی از مقام‎های جنگ‎جویان طالب بدون ذکر نامش به این آژانس گفته است که حکومت پاکستان از این گروه خواسته بود تا نیروهای خارجی را هم شامل آتش بس کنند، اما رهبری طالبان با پیشنهاد پاکستان مخالفت کرد.

این مقام طالبان به رویترز گفت: «شب گذشته نشست اضطراری برگزار شد و درآن از همه فرماندهان خواسته اند، اقدام های شدید انظباتی دربرابر طالبانی که با سربازان و مقام های دولتی افغانستان عکس گرفته اند، روی دست بگیرند.»

آتش بس ابتدا از سوی حکومت به درخواست علمای کشور برای یک هفته اعلام شد و سپس طالبان بخاطر تجلیل از عید سه روز را آتش بس کردند و به روز یک‎شنبه هفته جاری به پایان رسید ولی حکومت آتش بس یکجانبه را ده روز دیگر تمدید کرد.

​گفتنی است، طالبان از شام دیروز چندین ساعت پیش از پایان آتش بس شان بر پاسگاه های نیروهای دولتی در چندین ولایت مثل غزنی، فاریاب، بادغیس ، وردک ، هلمند و قندهار حمله کرده اند و حملات شان را از سر گرفته اند.

2,533 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020