جمعه 28 سرطان، 1398

باز محمد مبارز رئیس فدراسیون ورزش های رزمی کشور شد

باز محمد مبارز قهرمان ورزش‎های رزمی کشور در نتیجه انتخابات «مجمع عمومی ورزش‎های رزمی کشور» به‎عنوان رئیس فدراسیون ورزش‎های رزمی انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، دیروز چهارشنبه (2ثور) با اشتراک اعضای مجمع عمومی ورزش‌های رزمی، رییس عمومی تربیت بدنی و سپورت و کمیته ملی المپیک، نماینده لوی سارنوالی، انتخابات ریاست فدراسیون‌ها برگزار شد.

در جریان انتخابات، برای احراز پست ریاست فدرسیون ورزش‌های رزمی «نورالله شاهرخی»، «بازمحمد مبارز» و «عبدالواسیع قیومی» نامزد بودند، آقای قیومی از نامزدی اش انصراف نمود و آقای شاهرخی و آقای مبارز برای کسب رای اعتماد از مجمع عمومی رقابت نمودند.

پس از ختم روند انتخابات و شمارش آراء آقای باز محمد مبارز با کسب ۱۷ رای موافق و ۵ رای مخالف به حیث رییس فدراسیون ورزش‌های رزمی انتخاب شد.

باز محمد مبارز یکی از ورزشکاران رزمی موفق کشور است که بارها با پیروزی‌هایش، پرچم افغانستان را در کشورهای مختلف به اهتزاز درآورده است.

در آخرین مورد، باز محمد مبارز با اشتراک در مسابقات مبارزات آزاد در دوبی، حریف اسکاتلندی اش را از پا درآورد.

هنرهای رزمی ترکیبی(Mixed Martial Arts (MMA یک ورزش رزمی کامل است که مبارزان می‌توانند از ضربه‌های مشت، آرنج، زانو، پا و دیگر فنون مبارزه استفاده نموده و با یکدیگر به شکل ایستاده نبرد کنند.

این مسابقات با قوانین محدودکننده کمتری انجام می‌شود و اجرای فنون تمام رشته‌های رزمی در آن آزاد است و به دلیل خشونت بالایی که در آن وجود دارد به طور معمول بر روی یک سکوی هشت ضلعی که دور آن با جال فلزی پوشیده شده است، برگزار می‌شود.

561 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019