چهارشنبه 29 جوزا، 1398

جاپانی ها هوش مصنوعی ساخته اند که می تواند ذهن انسان ها را بخواند

محققان جاپانی به فناوری هوش مصنوعی تازه‌ ای دست یافته اند که با تحلیل اطلاعات حاصل از اسکن مغز، می‎تواند در خصوص طرز فکر و اندیشه‌‎های افراد، اطلاعات مدون ارائه ‌دهد.

به گزارش خبرگزاری مرکزی به نقل از «دیجیتال ترندز» این سیستم هوشمند ابتدا داده‎‌های مربوط به «ام‌آرآی» مغز هر فرد را دریافت می‌کند و با بررسی تصاویر اسکن شده مغز می‌تواند با ارائه گزارش مکتوب شرح دهد که فرد به چه چیزی می‎اندیشیده است و نظرات و دیدگاه‌ هایش در آن لحظه مشخص چه بوده است.

هدف از انجام این پژوهش در دانشگاه «اوچا نومیزو» مشخص شدن این موضوع است که مغز چگونه اطلاعات خود را در مورد آنچه که در پیرامونش اتفاق می‎افتد، تجزیه تحلیل و ارائه می‌دهد. برای نیل به این هدف الگوریتمی طراحی شد که درک و تفسیر فعالیت‌‎های مغز انسان به صورت مکتوب را میسر می‎سازد.

گرچه این سیستم هوشمند هنوز در مراحل اولیه‎ی طراحی و نهایی شدن قرار دارد، اما در آینده نه چندان دور می‌توان از این فناوری هوشمند برای تسهیل تعامل مغز انسان و رایانه‎ها و دسترسی دقیق به آنچه در مغز افراد در جریان است، بهره گرفت. اضافه براین از این روش می‌توان برای ساده‎سازی روند فهم دانشمندان از فرآیند پردازش اطلاعات گوناگون مانند اطلاعات دیداری، صوتی، معنایی، زبانی، احساسی و… توسط مغز استفاده کرد.

984 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019