جمعه 30 حمل، 1398

فیسبوک گزینه حذف پیام های ارسال شده را ایجاد می کند

به دنبال افشا شدن حذف پیام‎های «مارک زاکربرگ» بصورت خودکار از مسنجرهای دوستان او، فیسبوک اعلام کرده است که این مزیت را در اختیار تمام کاربران شبکه اجتماعی فیسبوک قرار می‎دهد.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، طی روزهای اخیر، فیسبوک همیشه در حال تلاش برای حفظ اعتماد کاربران و رهایی از معضل به‌وجودآمده در خصوص موضوع «کمبریج آنالیتیکا» بوده است. از جمله اقدامات فیسبوک، عذرخواهی مدیر عامل آن، مارک زاکربرگ و وعده‌ی بالا بردن امنیت فیسبوک به‌عنوان یک شبکه ی اجتماعی پرطرفدار بوده است؛ اما موضوعی که به‌تازگی کشف شد، باعث شد فیسبوک بار دیگر گامی رو به عقب بردارد و لطمه‌ی دیگری به اعتماد کاربران این شرکت وارد شود.

در این روزها مطلبی توسط کاربران فیسبوک دست به دست می شود که نشان می دهد فیسبوک بدون اطلاع قبلی پیام‌های مدیرعامل و کارمندان خود را از اینباکس(جعبه پیام های ورودی) کاربران پاک می‌کند. فیسبوک اعتراف کرده که مدت زیادی است این کار را انجام می‌دهد و این اقدام به دلیل حفظ امنیت کارمندان این شبکه‌ی اجتماعی و در حیطه‌ی اختیارات قانونی آن‌ها بوده است.

گذشته از این موارد فیسبوک به تازگی اعلام کرده است که قابلیت خذف پیام‎های فرستاده شده را تا چند ماه آینده در دسترس همه‌ی کاربران قرار دهد.

سخنگوی شرکت فیسبوک در این مورد گفت: «ما گزینه‌ی حذف گسترده تری را خواهیم داشت. این کار مدتی را دربر خواهد گرفت. تا زمانی که این کار تکمیل شود، هیچ مدیری ما پیام های شان را حذف نخواهند کرد. ما باید از پیش این کار را می کردیم و برای تاخیر این کار متاسفیم.»

فیسبوک مشخص نکرده است که قابلیت لغو ارسال پیام چگونه کار خواهد کرد. یک راهکار احتمالی این است که ارسال‌کننده‌ی پیام بتواند برای نمایش پیام زمان تعیین کند و پس از اتمام آن، پیام ارسال‌شده خودبه‌خود از بین برود؛ اما شرکت هنوز در خصوص استفاده از این روش مطمئن نیست و مثلا معلوم نیست در صورت حذف شدن خودکار پیام، دریافت‌کننده از این اتفاق مطلع خواهد شد یا خیر.

873 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019