جمعه 3 جوزا، 1398

بیشتر از ۱۳۰ پایه مخابره مربوط به شبکه حقانی در کابل کشف و ضبط شد

امنیت ملی انتشار خبرنامه ای اعلام نموده است، در حوزه هشتم شهرکابل یک ذخیره گاه مخابره شبکه تروریستی حقانی را که در آن اضافه‎تر از 130 پایه مخابره می باشد کشف و ضبط کرده است.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، ریاست عمومی امنیت ملی با انتشار خبرنامه‎ای اعلام کرده است که قطعات خاص این اداره در جریان یک عملیات ویژه، 135 پایه مخابره‎های دور برد مختلف مربوط به شبکه حقانی را در مربوطات حوزه هشتم شهر کابل کشف و ضبط کرده است.

در خبرنامه تصریح شده است که داکتر فیصل عضو مخفی شبکه تروریستی حقانی به دستور قاری احمد یک قوماندان شورشیان طالب در ولایت لوگر و قاری سعید یکی دیگر از قوماندانان این گروه در ولایت خوست، موظف شده بود تا این مخابره‌ها را برای هماهنگی بیشتر میان این گروه به ولایت‌های جنوبی انتقال دهد.

امنیت ملی همچنان پنج نفر را در پیوند به این مقدار مخابره بازداشت کرده است. در کنار مخابره‎های بدست آمده یک موتر نوع سراچه این افراد نیز به دست نیروهای امنتیی افتاده است.

مرکز شبکه تروریستی حقانی در پاکستان است و این شبکه تروریستی به دستور سازمان استخباراتی پاکستان در ولایات کابل، میدان وردک، لوگر و غزنی عملیات‎های گسترده و خطرناکی را هر از چند گاهی اجرأ می کند.

1,548 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019