چهارشنبه 14 جوزا، 1399

استخبارات پاکستان: اسامه بن لادن طرح ترور بینظیر بوتو را ریخته بود

پس از گذشت ده سال از ترور «بی‌نظیر بوتو» نخست وزیر پیشین پاکستان، استخبارات آن‎کشور گفته است، طرح و مواد انفجاری این رخداد توسط اسامه بن لادن رهبر کشته شده‎ای القاعده تنظیم شده بود که به همین منظور بن لادن به افغانستان رفته بود.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، به نقل از«D News International» پاکستان اسناد این حمله در اخیر سال ۲۰۰۷ میلادی از سوی نظامیان و استخبارات پاکستان در سه گزارش و شماری از نامه‌های دریافتی از خانه بن لادن٬ به وزارت داخله این کشور تحویل داده شده است.

براساس اسناد بدست آمده٬ در آ‎ن‎زمان به وزارت داخله پاکستان هشدار داده شده بود که اسامه بن لادن به افرادش فرمان داده بود تا درکنار خانم بوتو٬ پرویز مشرف رییس جمهور و فضل الرحمان رییس جمعیت علمای پاکستان را نیز بکشند.

در یکی از نامه‌های استخبارات پاکستان به عنوان «طرح کشتن رییس جمهور پرویز مشرف، بینظیر بوتو، و فضل الرحمان» که در روز جمعه(1جدی) به وزارت داخله آن‎کشور فرستاده بود، آمده است: «ما اطلاعات بدست آوردیم که اسامه بن‌لادن فرمان داده است تا پرویز مشرف، بی‌نظیر بوتو و فضل الرحمان کشته شوند. اسامه تصمیم دارد تا فرستاده خود را به‎نام «موسا طارق» که یکی از شهروندان ملتان پاکستان است، از مسیر وزیرستان همراه با مواد انفجاری بفرستد تا طرح سوی قصد را در یکشنبه (۲۲/۱۲/۲۰۰۷) پیشرو انجام دهد. این شخص در دیره اسماعیل خان حضور خواهد یافت.»

در ادامه این نامه استخبارات پاکستان نوشته است: «اسامه بن لادن شخصن تمام این طرح ترور را رهبری می‌کرد و به همین خاطر او به افغانستان نقل کرده است.»

در قسمت پایانی این نامه استخبارات پاکستان به گونه رمزی از وزارت داخله کشورش خواسته بود تا گام‌های امنیتی عاجل را بردارند.

1,119 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020