چهارشنبه 14 جوزا، 1399

مدارکی مبنی برتشخیص سازنده موشک های شلیک شده از یمن به عربستان وجود ندارد

به دنبال اظهارات نسجیده نیکی هیلی که موشک های شلیک شده یمنی ها به فرودگاه ریاض را به رغم اظهارات سازمان ملل، ساخت ایران اعلام کرده بود، عربستان سعودی بلافاصله با استناد به این سخنان خواستار مقابله جهانی با ایران شد.

نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه (23 قوس) با تکرار اتهامات پیشین متحد سعودی واشنگتن مدعی شد که موشک شلیک شده نیروهای یمنی به خاک عربستان ساخت ایران بوده است.

یک روز بعد از ادعای بی اساس هیلی، عربستان سعودی (روز جمعه) با ذوق و شوق ناشیانه و استناد به سخنان نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد خواهان اقدام فوری جامعه جهانی ضد ایران شد.

تمام این جار و جنجال های ناشیانه در حالی است که سازمان ملل اعلام کرده است که مدارکی دال برتشخیص سازنده موشک های شلیک شده از یمن به عربستان وجود ندارد.

«فرحان حق» جانشین سخنگوی «آنتونیو گوترش» روز پنجشنبه (23 قوس) در کنفرانس مطبوعاتی در مقر این سازمان در نیویورک اعلام کرد که مدارک قاطعی دال بر مشخص شدن کشور سازنده موشک های شلیک شده از یمن به عربستان وجود ندارد.

در همین حال محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران، به اتهام‌های واهی نماینده امریکا در سازمان ملل علیه ایران و نمایش تبلیغاتی او واکنش نشان داد و در صفحه توییتر خود با انتشار عکسی از کالین پاول وزیر خارجه وقت امریکا در دولت اول بوش پسر و همچنین نیکی هیلی نماینده کنونی امریکا در سازمان ملل خاطرنشان کرد، زمانی که من در سازمان ملل بودم این نمایش و آنچه به بار آورد را دیدم.

 

1,743 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020