جمعه 3 جولای، 2020

دو پوسته نیروهای خیزش مردمی در ولایت فاریاب به تصرف طالبان درآمد

دوپوسته نیروهای خیزش مردمی در منطقه «بلوچ» ولسوالی شیرین تگاب ولایت فاریاب به دست طالبان سقوط کرد.

منابع امنیتی در فاریاب گفته‎اند، طالبان مسلح شب گذشته بالای نيروهای خيزش مردمی در منطقه «بلوچ» حمله کردند و پس از چندين ساعت درگيری، دو پوسته و منطقه ياد شده را تصرف نمودند يک قوماندان را کشتند و خود را تا ۵۰۰ متری ساختمان ولسوالی رسانيدند.

گفته می‎شود بی تفاوتی رهبری ولايت و مقام های امنيتی باعث این سقوط شده است. منابع گفته‎اند: «از سه  ماه بدين‎سو پرسونل پوسته‎های ياد شده در محاصره بودند. مرمی و مهمات نداشتند. بار بار در خواست کمک کردند کسی به فرياد آن‎ها گوش نداد و سر انجام امشب مهمات شان ختم شد مجبور شدند پوسته ها و منطقه را به طالبان واگذار نمايند.»

محمد داود جنبش يکی از متنفذين در منطقه، حکومت محلی را به عوام فريبی و بی‎پروايی در قبال کشته شدن نيرهای امنيتی و خيزش مردمی متهم کرده  و می‎گويد که از سه ماه بدين‎سو پوسته‎های بلوچ از سه استقامت تحت محاصره طالبان قرار داشتند، مهمات نداشتند  بخاطر دفاع از حکومت جنگيدند و سرانجام شب گذشته با کشته شدن عبدالرحمن قومندان مجبور شدند منطقه را ترک نمايند.

سمونوال محمد نعيم اندرابی آمر امنيت قوماندانی امنيه فارياب تائيد می کند که، دو پوسته نيروهای خيزش مردمی و منطقه بلوچ در شيرين تگاب به دست طالبان افتاده و يک سر گروپ خيزش های مردمی نيز کشته شده است.

منطقه بلوچ و دو پوسته در حالی به دست طالبان سقوط می کند که، نيروهای امنيتی سه روز قبل عملياتی را تحت نام «نويد ۸»، ازطريق زمين و هوا به منظور بازگشايی شاهراه ميمنه – مزار، به هدف سر کوب طالبان و ايجاد پايگاه‎های امنيتی در امتداد شاهراه ولسوالی‎های «خواجه سبزپوش»، «شيرين تگاب» و «دولت آباد» راه اندازی نموده‎اند.

خبرگزاری مرکزی - © 2020