چهارشنبه 14 جوزا، 1399

ترکیه: شمال سوریه به محل انبار تسلیحات جدایی طلبان «پ.ک.ک» مبدل شده است

جدایی طلبان «پ.ک.ک» تسلیحاتی که آمريکا به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش در اختیار آن می گذارد را در 13 انبار اصلی در مناطق تحت نفوذ خود در شمال سوریه انبار می‌کند.

به نقل از رسانه‎های ترکی جدایی طلبان «پ.ک.ک» سلاح‌هایی که فرماندهی نيروهای آمريکا موسوم به «سنت کام» به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش به آن داده است را در 13 زاغه اصلی مهمات در مناطق تحت نفوذ خود در شمال سوریه ذخیره کرده و از این طریق آنها را میان اعضای خود توزیع می کند.

منابع امنیتی انبارهای تسلیحات و مسير انتقال آن‎ها توسط شورشیان‎ «پ.ک.ک» در شمال سوریه را از طريق منابع موثق و خاص خود در مناطق تحت نفوذ اين گروه، شناسايى کردند.

براساس شواهد، گروه «پ.ک.ک» از آوریل 2016 تاکنون کمک‎های نظامی سنت کام را از پایانه مرزی «سيمالكا» در مرز سوریه و عراق و پایگاه‎های موجود در «رمیلان» و «خراب عشک» در حسکه دریافت می کند.
این گروه سلاح‎های سنگین، موترهای زرهی ضد مین و کانتینرهای پیش‌ساخته جهت اهداف نظامی و حمل سوخت را از طریق دروازه مرزی سيمالكا که تحت کنترل اداره اقلیم کرد شمال عراق است را تحویل گرفته و به انبارهای خود منتقل می کند.
سلاح‌ها و مهماتی که از طریق زمینی و هوایی وارد حسکه می شوند از دو مسیر به دست این گروه تروریستی می رسد.

سلاح های سنگین، موترهای زرهی ضد مین و کانتینرهای پیش ساخته از راه زمینی وارد حسکه و در مراکزی در محدوده رود «فرات» توزیع می‎شود.

تسلیحاتی که با هواپیما از اربیل وارد پایگاه رمیلان می‎شود، در سه انبار موجود در منطقه های الدرباسیه، تل بیدر و دیریک نگهداری می‎شوند.
سلاح های مختلف، مهمات و موترهای که به صورت زمینی به مناطق تحت کنترل «پ.ک.ک» ارسال می شوند نیز پس از عبور از حسکه و قامیشلی از طریق بزرگراه ششم و مسیر ترانزیت «ام-4» سيمالكا به حلب منتقل و در انبارهای اصلی در خراب عشک و چلبیه در شمال شرقی آن انبار می شوند.
این دو مکان، بزرگترین انبارهای گروه تروریستی «پ.ک.ک» در منطقه تحت کنترل آن به شمار می روند. مهمات ارسالی به پایگاه هوایی آمریکا که سال گذشته در ولایت صرین واقع در کرانه رود فرات تاسیس شد نیز توسط گروه تروریستی به انبارهای خراب عشک و چلبیه منتقل می شود.

سلاح‌هایی که از مسیر زمینی سیمالکا و مسیر هوایی صرین به دو نقطه اصلی منتقل می‎شوند نیز در انبارهای مختلف موجود در عین العرب «کوبانی»، تل ابیض و سلوک انبار می شوند.

در مراکز تولید گلوله و خمپاره و برخی کارگاه‎های ذوب آهن متعلق به جدایی طلبان مذکور در منطقه عفرین حلب واقع در آن سوی شهر ختای ترکیه در مرز سوریه، توپ‌های جنگی ساخته می‎شود.

همچنین کانتینرهای تجاری از منطقه «حسکه» در شرق سوریه خارج شده و پس از عبور از مناطق تحت کنترل دولت اسد، به این مراکز تولید، مواد خام و اولیه مانند سوخت، فلزات و آهن مناسب برای ساخت مهمات می رسانند.
ستاد فرماندهی آمریکا در منطقه «دیرالزور» در مرز عراق نیز گروه تروریستی «پ.ک.ک» را به بهانه مبارزه با داعش مسلح می‎کند.

 

1,161 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020