چهارشنبه 14 جوزا، 1399

ساخت سرک ولسوالی لعل و سر جنگل ولایت غور

یک سرک ارتباطی که با هزینه بیش از ۱۶۰ میلیون افغانی در ولسوالی دورافتاده لعل و سرجنگل ولایت غور احداث شده است، به بهره برداری سپرده شد.

محفوظ الله فکور، رئیس احیاء و انکشاف دهات به خبرنگاران گفت که این جاده به طول ۴۶ کیلومتر و عرض ۹ متر، و ۱۳۰ پل و پلچک و ۱۳۰۰ متر دیوار استنادی احداث و جغل اندازی شده است.

به گفته وی، این پروژه با هزینه ۱۶۳ میلیون افغانی برنامه انسجام ساحوی وزارت احیاء و انکشاف دهات و ۱۰ درصد سهم مردم در جریان سال جاری عملی شده است. فکور افزود که عملی شدن این پروژه ضمن ایجاد فرصت های کاری برای مردم محل، باعث تسهیل تردد مردم در مسیر ولسوالی لعل و سرجنگل و دولت یار ولایت غور با ولسوالی یکاولنگ شده است.

ارباب سرور، رئیس شورای انکشافی ولسوالی لعل و سرجنگل ضمن ابراز خرسندی از تکمیل این پروژه گفت: اعمار این سرک که از اهمیت زیادی در ایجاد سهولت ترانسپورتی برخورداراست و برای زندگی مردم  قراء وقصبات ولسوالی های یکاولنگ، لعل وسرجنگل ودولت یار  نهایت با ارزش است.

این در حالی است که مناطق مرکزی افغانستان دارای راه‌های مواصلاتی با سایر ولایات نیستند و باشندگان این ولایت‎ها همواره از مشکلات ترانسپورتی شکایت دارند.

2,656 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020