چهارشنبه 14 جوزا، 1399

پس از حضور ترک ها در ادلب سوریه مردم به صلح امیدوار شده اند

پناهجویان سوری امیدوارند که با اعزام نیروهای مسلح ترکیه به ادلب در چارچوب مذاکرات آستانه شرایط بازگشت به خانه هایشان فراهم شود.

پناهجویان سوری که در مناطق عاری از درگیری در ادلب به سر می برند، امیدوارند که با اعزام نیروهای مسلح ترکیه در چارچوب مذاکرات آستانه به این منطقه، شرایط بازگشت به خانه هایشان فراهم شود.

پناهجویانی که در اردوگاه آتمه در شمال شهر ادلب سوریه در مرز ترکیه زندگی می کنند در گفتگو با خبرنگار آناتولی در زمینه اجرای آتش‎بس در سوریه توسط نیروهای مسلح ترکیه مواردی چند را مطرح کردند.

مصطفی الیری از پناهجویان اردوگاه مذکور به خبرنگار آناتولی گفته است: «ما امیدواریم که ترکیه بتواند این رنج و مصیبت 7 ساله‎ای که ما متحمل شدیم را خاتمه دهد. ما انتظار زیادی داریم وامیدواریم که ان شاءالله نیروهای مسلح ترکیه با اعزام به ادلب صلح و امنیت را به ما برگردانند و مردم بتوانند دوباره به خانه های خود بازگردند.»

مادری به نام ام محمد نیز اظهار داشته است: «امیدواریم که با آمدن نیروهای مسلح ترکیه به ادلب، تنش و درگیری در این منطقه به پایان برسد.»

این مادر پناهجوی سوری افزوده است: «همان گونه که با بارش باران، آرامش به وجود می آید و هوا تمیز می شود، ما هم امیدواریم با آمدن نیروهای مسلح ترکیه به ادلب٬ این استان به آرامش پس از باران برسد. نمی خواهیم پ.ک.ک به اینجا بیاید، مشکل نمی خواهیم، خوبی و آرامش می خواهیم.»

حمیل حرانی، پناهجوی دیگر نیز اظهار داشته است: «در صورتی که نیروهای مسلح ترکیه به ادلب نیایند، این ولایت نیز به سرنوشت رقه٬ موصل و دیرالزور دچار خواهد شد.»

گفتنی است نیروهای مسلح ترکیه در چارچوب توافق‌نامه‌های آستانه با روسیه و ایران؛ دو کشور دیگر ضامن آتش بس در سوریه، برای اعزام به منطقه عاری از درگیری اعلام آمادگی کرده اند.

قرار است نیروهای ترکیه در این منطقه به منظور حمایت از توقف تنش و درگیری، رساندن کمک‌های بشردوستانه به نیازمندان، فراهم کردن شرایط برای بازگشت آورگان و حل مسالمت آمیز بحران سوریه حضور یابند.

834 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020