دوشنبه 12 جوزا، 1399

گروه های تروریستی از راه برده‎داری پول بدست می‎آورند

انجمن هنری جکسون در راستای حقوق بشر در جهان کار می کند و بر سیاست مداران فشار می آورد تا نتجه فعالیت های این انجمن رادر سیاست های خویش بگنجانند.

در گزارش جدید  این انجمن گفته شده است که بخشی از در آمد گروه‎‎‎‎‎‎هایی چون داعش و بوکوحرام از راه قاچاق انسان،  برده داری و پول شویی بدست می‎آید.

بوکوحرام در نیجریه و کشور های همسایه  آن حضور گسترده دارد و گروه داعش در عراق و سوریه متمرکز است. بوکوحرام در ماه ثور سال جاری 80 تن از دخترانی را که اسیر گرفته بود آزاد کرد و گفته می‎شود در بدل آزادی آنان پول گرفته است.

200 دختر در سال گذشته از شمال شرق نیجریه ربوده شدند که بعضی از آنان مجبور شدند به ازدواج اجباری تن دهند. در گرازش انجمن هنری جکسن آمده است که  بوکوحرام از این راه منبع در آمد خوبی برای خود ساخته است.

تصاویر به دست آمده از بازارهای خرید و فروش زنان توسط داعش در عراق و سوریه، نشان می دهد که  این بازارها راه در امد خوبی برای گروه داعش  بوده است. گزارش هنری جکسن می گوید: داعش از راه آدم ربایی و باج‎گیری برای آزادی آنان ده تا سی میلیون دالر درآمد داشته است .

پناهجویانی که از بیداد داعش به کشور های امن سفر می‎کنند در این راه پول زیادی را به قاچاقچیان می دهند که طبق گزارش انجمن هنری جکسن بخشی از این پول ها به گروه داعش می رسد ، در افریقا نیز وضعیت همین طور است کسانی که از لیبی به کشور های اروپایی مهاجرت میکنند پول های زیادی را به قاچاق‎بران می دهند که بوکوحرام نیز از آن سود می‎برد. باج‎گیری از گروه های خلاف‎کار و پول‎شویی نیز از راه های درآمد این گروه ها هستند،  البته در گزارش انجمن هنری جکسن نیامده است که این پول ها از طریق کدام سیستم بانکی به این گروه های می رسد.

نادیا مراد، دختر  کرد ایزدی که مدت زیادی برده داعشی ها بود گفت: در نخستین روز حمله به روستای‎شان در سال ۲۰۱۴ میلادی بیش از چهار هزار نفر کشته شده و بیش از ۶ هزار زن و کودک به بردگی گرفته شدند.

وی گفت: بسیار سخت است که از احساسم و رنج هایم در دورانی که برده بودم به شما بگویم. اینکه چگونه آنها ما را می‎فروختند، مورد تجاوز قرار می‎دادند و یا چگونه ما را مورد آزار جسمی قرار می دادند.

گروه‎های تروریستی خشونت های زیادی را علیه اقلیت ها و زنان اعمال کرده اند.

5,487 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020