دوشنبه 18 قوس، 1398

سقوط شهر الوفا در عراق به دست جنگجویان داعش

گزارش ها از عراق حاکی از آن است که جنگجویان داعش روز گذشته (شنبه 21 قوس) یک شهر را در ولایت انبار عراق به تصرف خود در آوردند.

خبرگزاری آسوشیتد پرسس از قول یک مقام نظامی عراق گزارش داده  است که جنگجویان داعش دو هیلی کوپتر ارتش عراق را در شهر سامرا سرنگون کرده و با تصرف یک شهر در ایالت النبار، 19 مامور پولیس این کشور را نیز به قتل رسانده اند. براساس این گزارش، احتمال می رود که گروه دولت اسلامی در جریان تصرف برخی پایگاه های نظامی در عراق و سوریه به تجهیزات پیشرفته ضد هوایی نیز دست پیدا کرده باشد.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش کرده است که نیروهای گروه خلافت اسلامی با تصرف شهر الوفا، در غرب ولایت انبار، حداقل 19 مامور پولیس را به قتل رسانده اند. براساس این گزارش تعداد دیگری از نیروهای پولیس در مقر فرماندهی این نیروها در شهر الوفا در محاصره جنگجویان داعش قرار گرفته اند. شهر الوفا در 45 کیلومتری مرکز ولایت انبار قرار دارد. به نوشته رویترز گروه داعش با تصرف شهر الوفا، کنترل سه شهر اصلی در غرب رمادی را در دست گرفته اند.

شهردار الوفا نیز به خبرگزاری رویترز گفته است که نیروهای پولیس از روز جمعه در حال نبرد با جنگجویان داعش بودند ولی به دلیل نبود مهمات مجبور به عقب نشینی شده اند.

در اين ميان، ‌نيروهای گروه خلافت اسلامی ۲۱ تن از اعضای عشاير سنی عراقی را پس از تصرف شهر البغدادی در غرب استان الانبار در چهارشنبه گذشته اعدام کردند.

549 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019