دوشنبه 6 جولای، 2020

داعش نوزده زن را به دلیل تن ندادن به همخوابگی با اعضایش اعدام کرد

 به گزارش روزنامه دیلی میل بریتانیا، گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش)، نوزده زن را به دلیل مخالفت با “جهاد نکاح” اعدام کرده است. دیلی میل به نقل از سعید مموزینی، سخنگوی حزب دمکرات کردستان،  گفت که “نوزده زن به دلیل مخالفت با جهاد نکاح در شهر موصل به دست گروه داعش اعدام شدند.”

بنابر همین گزارش، داعش پیشتر یک دختر 20 ساله را به دلیل امتناع از “جهاد نکاح”، یا آمیزش جنسی با اعضای این گروه اسلامگرای افراطی،  زنده سوزانده بود.

زینب بنگورا، نماینده سازمان ملل در مسئله خشونت جنسی که در جریان درگیری های خشونت بار رخ می دهد، گفت: “اعضای داعش از میان زنان و دختران اسیر سه تا چهار دختر و زن را به بردگی جنسی می گیرند و پس از یک ماه آنها را در بازار بردگان می فروشند.”

سال گذشته داعش در جریان حمله به شهر کردنشین سنجار در عراق، صدها زن ایزدی را به اسیری  گرفت.

سه دختر کُرد ایزدی که به تازگی موفق به فرار از اسارت گروه داعش شده اند و توسط یک موسسه خیریه به لندن منتقل شده اند، در همایش موسسه خیریه برادفورد و آکادمی ساتلی، ابعاد تازه ای از اقدامات  این گروه بنیادگرای اسلامی در رابطه با زنان را فاش کردند.

به گفته آنها، داعش بر اساس سن کودکان ایزدی یک تا نه ساله، آنها را به بهای 110 یورو به اعضایش می فروشد. به گفته آنها، زیباترین و کم سن ترین دختران ایزدی به رقه، مرکز فرمانروایی داعش، فرستاده می شوند تا به قیمت بالاتری به فروش برسند.

بنابرگزارشها، تاکنون 40 زن توانسته اند از دست داعش در عراق فرار کنند.  سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه بهار امسال از تجاوز دسته جمعی و ازدواج اجباری زنان با افراد این گروه پرده برداشت.

داعش که پیروان آیین ایزدی را “کافر و فاقد حقوق انسانی” می داند، پس از حمله به مناطق ایزدی نشین در عراق، مردان آنها را به قتل رساند و زنان و دختران را به عنوان برده های جنسی به اسارت برد.

تخمین زده می شود که بیش از 3 هزار دختر کُرد ایزدی ربوده شده از مناطق شمالی عراق، قربانی جرائم سازمان یافته جنسی داعش باشند. داعش برای فروش این برده های جنسی  رساله فقهی  و بازار های مخصوص برپا کرده و هر کدام از این قربانیان را بنا به زیبایی و سن آنها، با قمیت های مختلف خرید و فروش می کند. برخی از گزارش ها از فروش بردگان جنسی به قمیت یک پاکت سیگار حکایت دارد.

تاکنون چندین مورد بارداری حاصل از این تجاوز ها گزارش شده است. مشکلات روحی و یا فرهنگی برای پذیرش این قربانیان پس از فرار از اسارت داعش، آسیب روحی و جسمی عمده ای است که این بردگان جنسی باید با آن روبرو شوند.

خبرگزاری مرکزی - © 2020