دوشنبه 4 سرطان، 1397

نیروهای آمریکایی خط دفاعی طالبان در برابر داعش را بمباران کردند

حملات هوایی نیروهای خارجی

منابع محلی تصریح کردند که جنگنده‌های آمریکایی خطوط دفاعی طالبان در ولایت ننگرهار را در حمایت از گروه تروریستی داعش هدف حملات هوایی قرار دادند

به گزارش خبرگزاری مرکزی، نیروهای آمریکایی خطوط دفاعی جنگ‎جویان طالب در ولسوالی «خوگیانی» ولایت ننگرهار را در حمایت از گروه داعش هدف حملات هوایی قرار داده است.

ساکنان این ولسوالی به «نن‌تکی‌آسیا» گفتند، شب گذشته جنگنده‌های آمریکایی، بالگردهای ارتش و هواپیماهای بدون سرنشین منطقه «درز» که جنگ‎جویان طالب در برابر داعش در آنجا موضع گرفته بودند را بمباران کردند.

بر اساس این گزارش نیروهای آمریکایی شب گذشته در حالی طالبان را هدف قرار دادند که آنها در حال آمادگی برای سازماندهی حمله گسترده علیه داعش بودند.

این در حالی است که نیروهای آمریکایی گفته بودند که در آستانه آتش‌بس به جای هدف قرار دادن طالبان بر عملیات علیه گروه تروریستی داعش تمرکز خواهند کرد.

طالبان آوریل گذشته نیز در ولسوالی خوگیانی زمانی هدف حملات سنگین هوایی قرار گرفت که به گروه تروریستی داعش در این ولسوالی حمله کرده بود.

منابع محلی تصریح کردند که در نتیجه حملات هوایی شب گذشته تعدادی از افراد طالبان و غیرنظامیان افغان کشته و زخمی شدند.

این در حالی است که پیش از این نیز بارها جنگنده های آمریکایی در درگیری بین طالبان و داعش از این گروه تروریستی حمایت کرده و طالبان را هدف قرار داده است.

آدرس کوتاه این مطلب:
http://markazipress.com/?p=48903

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگزاری مرکزی - © 2018