دوشنبه 4 سرطان، 1397

ناتو تا سال ۲۰۲۴ مصارف ارتش افغانستان را تامین می کند

NATO Secretary General Jens Stoltenberg speaks during a media conference at NATO headquarters in Brussels on Tuesday, Oct. 6, 2015. NATO defense ministers will meet on Thursday, Oct. 8, 2015 to discuss, among other issues, the situation after a Russian fighter jet entered Turkish airspace from Syria over the weekend. (AP Photo/Virginia Mayo)

فرمانده نظامیان آمریکایی و ناتو گفته است که کشورهای عضو این سازمان بزودی توافق می‎کنند تا کمک‎های مالی خود به نیروهای امنیتی افغانستان را تا سال 2024 ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو در یک کنفرانس خبری پس از دیدار با سران کشورهای عضو این سازمان گفت: «متحدان و شرکای ما در ناتو مشارکت در ماموریت «حمایت قاطع» در افغانستان را افزایش داده‌اند.»

وی همچنین تاکید کرد: «پیشرفت واقعی در افزایش توانایی نیروهای افغان است بنابراین سران ناتو تا سال 2024 همچنان به حمایت مالی خود در افغانستان ادامه خواهد داد.»

دبیرکل ناتو افزود: «این تصمیم در نشست آتی سازمان ناتو در ماه آینده میلادی اتخاذ خواهد شد.»

استولتنبرگ ادامه داد: «هدف ما تقویت نیروهای امنیتی افغان است تا آن‌ها بتوانند شرایط ایجاد راه‌حلی صلح‌آمیز برای رفع بحران افغانستان را بوجود آورند.»

جنرال «جان نیکلسون» فرمانده نظامیان آمریکایی و ناتو در افغانستان نیز در حاشیه این نشست با اشاره به طرح دولت افغانستان برای آتش‌بس موقتی با جنگ‎جویان طالب گفت که نیروهای خارجی در طی زمان آتش‌بس حملات خود را علیه داعش در ولایت «ننگرهار» افزایش خواهد داد.

نیکلسون در حالی از تشدید حملات علیه داعش سخن گفته که آمریکا توسط برخی کشورهای منطقه، روسیه، برخی نمایندگان پارلمان افغانستان و رئیس جمهور سابق این کشور متهم به حمایت از داعش و انتقال این تروریست‌ها از عراق و سوریه به افغانستان است.

آدرس کوتاه این مطلب:
http://markazipress.com/?p=48872

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگزاری مرکزی - © 2018