پنج شنبه 31 جوزا، 1397

سفیر هند در کابل: حمله مزار شریف، کار دشمنان مشترک هند و افغانستان بود

امر سینها

امر سینها سفیر هند در کابل در بازدید از کنسولگری هند در شهر مزارشریف پس از حمله اخیر تروریستی در این شهر، گفت که دشمنان مشترک افغانستان و هند حمله بر کنسولگری هند در مزار شریف را انجام داده اند.

سفیر هند در کابل که در شهر مزارشریف با خبرنگاران صحبت می کرد، از تلاش و فداکاری نیروهای امنیتی افغانستان در مهار این حمله و کشتن تروریستان، ستایش به عمل آورد و گفت کشورش آماده است آن عده سربازانی که در این حمله زخمی شده اند را به هند انتقال داده و تداوی کنند.

سه روز پیش سه مهاجم مسلح انتحاری بر ساختمانی در نزدیک کنسولگری هند در شهر مزارشریف یورش بردند و از آنجا می خواستند که بر کنسولگری هند حمله کنند. نیروهای امنیتی افغانستان پس از یک شبانه روز، هرسه تروریست را از پا در آورند و از حمله بر کنسولگری هند جلوگیری نمایند.

در این درگیری 9 تن زخمی و یک سرباز نیروهای نظامی افغانستان کشته شدند.

سفیر هند در کابل به خبرنگاران گفت که کمره های امنیتی کنسولگری نشان می دهد مهاجمان می خواستند که از آن ساختمان بر کنسولگری ما حمله کنند؛ اما نیروهای امنیتی افغانستان به آنها اجازه ندادند که وارد کنسولگری ما شوند.

سفیر هند در کابل تاکید کرد که این گونه حملات بر روابط سیاسی کشورش با افغانستان تاثیر منفی نمی گذارد، بلکه هند و افغانستان همچنان مصمم به تحکیم روابط دوستانه و نزدیک دو کشور می باشند.

هنوز کسی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته و نیز دولت هند و یا افغانستان نیز به گونه مشخص کسی را در دست داشتن به این حمله متهم نکرده است؛ اما شاهدان عینی و خبرنگاران می گویند نشانه های برجای مانده از هرسه مهاجم، نشان می دهد که آنها به زبان اردو صحت می کرده است.

مهاجمین در روی دیوار یکی از یکی از اتاق های ساختمانی که در ان جا گرفته بودند، شعار افضل گورو، طراح حمله تروریستی بر ساختمان پارلمان هند در سال 2001 را نوشته و گفته است که این حمله را برای انتقام از وی انجام داده است.

افضل گورو طراح حمله تروریستی بر ساختمان پارلمان هنددر سال 2001 بود که چند سال پیش از سوی دولت هند اعدام گردید.

 

 

آدرس کوتاه این مطلب:
http://markazipress.com/?p=18913

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگزاری مرکزی - © 2018