دوشنبه 4 سرطان، 1397

رئیس اجرائیه: کشورهای منطقه نباید از تروریسم به عنوان ابزار تحقق سیاست خارجی خود استفاده کند

داکتر عبدالله

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی در دیدار با «مارک لنکستر» وزیر دولت در امور نیروهای مسلح بریتانیا گفت که کشورهای منطقه نباید از تروریسم به عنوان ابزاری برای تحقق اهداف سیاسی خود استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، آقای عبدالله که روز چهارشنبه(16 جوزا) به لندن رفته بود در دیدار با «مارک لنکستر» وزیر دولت در امور نیروهای مسلح این کشور گفت که امنیت یکی از مهمترین چالش‎های افغانستان است.

در اعلامیه‎ی نشر شده از سوی ریاست اجرایی آمده  است، رییس اجرایی بر مبارزه مشترک علیه تروریسم از سوی کشورهای منطقه تاکید نمود و علیه استفاده‌ی ابزاری از تروریزم برای تحقق اهداف سیاست خارجی هشدارداد.

در این نشست آقای «لنکستر» از ادامه‌ی کمک‌های بریتانیا برای افغانستان و قوای مسلح کشور اطمینان داد.

آقای لنکستر با ابراز رضایت از پیش‌رفت‌های به دست‌آمده در افغانستان گفت که حضور و کمک‌های کشورش برای افغانستان از حمایت مردم بریتانیا برخوردار است و حکومت بریتانیا از روندهایی که توسط افغان‌ها مدیریت شود حمایت می‌کند و خواهان همکاری مشترک منطقه‌ای برای استقرار صلح و ثبات است.

عبدالله عبدالله سفر سه روزه خود را به هدف دیدار با یک تعداد از مقامات بریتانیایی به‌شمول «ترزا می» نخست وزیر و تعدادی دیگر از مقامات روز گذشته وارد لندن شد.

آدرس کوتاه این مطلب:
http://markazipress.com/?p=48858

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگزاری مرکزی - © 2018