دوشنبه 4 سرطان، 1397

دومین كنفرانس علمی-صحی زون شمال در ولایت بلخ برگزار شد

بلخ

این كنفرانس با شركت  سكتور های بخش صحی در زون شمال وشمال شرق  به منظور ارزیابی وضعیت صحی در 9 ولایت  در مقر قول اردوی 209 شاهین در ولایت بلخ  راه اندازی شد.

برید جنرال پوهنوال  داكتر بهاالدین نجرابی رئیس صحیه ی وزارت دفاع كه به ولایت بلخ سفر نموده  به خبرنگاران گفت :هدف  از برگزاری  این برنامه  استماع گزارشات  وبرنامه  های كاری شفاخانه های نظامی وارزیابی  كار آن از نظر علمی ونیز برجسته ساختن مشكلات موجود ویافتن راه حل های عملی برای حل این مشكلات وهمچنان ایجاد تفاهم میان بخش های  صحی امنیتی می باشد .وی از مجهز شدن مراكز صحی  نظامی در كشور اطمینان داده  وگفت  در حال حاضر این مراكز از تجهیزات طبی وداكتران مجرب  برخوردار اند  وتوانایی  عرضه ی بهتر خدمات صحی را دارند.

سلطان گل طوطا خیل رئیس شفاخانه ی نظامی 100 بستر قول اردوی شاهین می گوید :آنان علاوه از شفاخانه ی مركزی  قول اردو، دو شفاخانه ی 20 بستر در ولایات كندوز و فاریاب نیز در دست بهره برداری دارند  كه روزانه 120 الی 160 تن اعم از منسوبین نظامی  وافراد ملكی به  این مراكز مراجعه نموده و 5 الی 10 تن بستر می شوند. وی می افزاید در جریان سال جاری بیش از 350 تن از مجروحین اردوی ملی  در این مراكز تداوی شده اند.

آدرس کوتاه این مطلب:
http://markazipress.com/?p=3920

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگزاری مرکزی - © 2018