دوشنبه 4 سرطان، 1397

حکومت برای جلوگیری از اشتراک مردم بدخشان در انتخابات، به آنان تذکره توزیع نمی کند

تذکره

نبود برگه‌های شناسنامه در بدخشان، نگرانی و سروصدای مسئولان محلی و اعضای شورای ولایتی این ولایت را برانگیخته است؛ آنها می‎گویند که حکومت عمدا به بدخشان کاغذ سفید تذکره نمی فرستد تا اشتراک مردم در انتخابات جلوگیری کند.

به گزارش خبرگزای مرکزی، رسانه‎ها گزارش به نقل از«حبیب‌الرحمن حبیب»، مسئول ادارۀ ثبت احوال نفوس بدخشان گزارش داده‎اند که، درخواست اداره ثبت احوال نفوس آن ولایت از وزارت دخله برای ارسال 150 هزار برگه شناسنامه اجرا نشده است و وزارت داخله تنها 70 هزار برگه سفید تذکره به این ولایت فرستاده است.

وی گفته است که این کار وزارت داخله روند توزیع شناسنامه‌ در آن ولایت را با مشکل روبه‌رو کرده است.

به گفتۀ آقای حبیب، اکنون هم که 15 روز از تمام‌شدن برگه‌های شناسنامه در این ولایت می‌گذرد، آنان هیچ برگه‌یی دریافت نکرده‌اند.

فوزیه کوفی، عضو مجلس نمایندگان می‌گوید، در مقایسه به نفوس ولایت بدخشان، تعداد برگه‌های در نظرگرفته‌شده برای آن بسیار کم بوده است. اگر حکومت به این امر توجه جدی نکند، سلامت انتخابات زیر سؤال خواهد رفت.

اما عبدالله ناجی نظری، عضو شورای ولایتی بدخشان معتقد است که حکومت عمداً بدخشان را بدین شکل به حاشیه می‌کشاند. آقای نظری در این رابطه می‌گوید، در ولایت‌هایی که نفوس آن‌ها به‌مراتب کم‌تر از ولایت بدخشان است، 200 تا 300 هزار برگۀ شناسنامه فرستاده شده است اما برای بدخشان این مقدار تا 70 هزار برگه کاهش یافته است.

گذشته از این، مقام‌های محلی بدخشان می‌گویند، از آغاز روند توزیع شناسنامه‌های کاغذی تاکنون نزدیک به 95 هزار شناسنامه برای کسانی‌که واجدشرایط رأی‌دهی‌اند در این ولایت توزیع شده است که از این میان، 46 هزار برگۀ آن را مردان و 49 هزار برگۀ دیگر را زنان به خود اختصاص داده‌اند.

آدرس کوتاه این مطلب:
http://markazipress.com/?p=48855

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگزاری مرکزی - © 2018