پنج شنبه 31 جوزا، 1397

حقوق بشر: سال ۲۰۱۷ بدترین سال برای فلسطینی ها درنوار غزه بوده است

نوار غزه

مرکز حقوق بشر فلسطین «المیزان» اعلام کرد سال 2017 بدترین سال در تاریخ نوار غزه در زمینه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و بهداشتی بود.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، به نقل از «آناتولی» عصام یونس رئیس مرکز حقوق بشر«المیزان» فلسطین در نشست مطبوعاتی در شهر غزه اظهار داشت: «سال 2017 بدترین سال در تاریخ نوار غزه در زمینه‎های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و بهداشتی بود.»

وی همچنین افزود: «اگر وضعیت کنونی ادامه یابد، اوضاع در آینده بدتر خواهد شد. جامعه جهانی در راستای رسالت خود بر اسرائیل فشار بیاورد تا قوانین بین المللی را رعایت کند و محاصره غزه را پایان دهد.»

«باسم ابوجری» یکی از فعالان یکی از فعالین حقوق بشر در نوار غزه، گفت: «سال گذشته 54 مریض که بدلیل محاصره نتوانستند برای درمان به خارجه سفر کنند، جان خود را از دست دادند. نسبت بیکاری در میان جوانان و زنان به ترتیب به 60  تا 85 درصد رسیده است. زمین کشاورزی در نتیجه سمپاشی توسط ارتش اسرائیل، و به دلیل کاهش برق و آب آسیب دیده است.»

بیش از 1.9 میلیون نفر در نوار غزه از سال 2007 تاکنون تحت محاصره شدید اسرائیل به سر می‌برند.

محاصره نوار غزه توسط اسرائیل از سال 1967 بی سابقه بوده و تأثیر جدی بر تمام جنبه‎های زندگی  باشندگان نوار غزه داشته است و تقسیم فلسطین بین فتح و حماس بحران جامعه را عمیق تر کرده است.

اسرائیل علی‌رغم واکنش‌های جامعه جهانی، محاصره دریایی و زمینی خود علیه غزه را ادامه می‌دهد.

آدرس کوتاه این مطلب:
http://markazipress.com/?p=45709

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگزاری مرکزی - © 2018