دوشنبه 4 سرطان، 1397

برگزاری کورس مربیگری برای بانوان بلخ!

فوتبال

در یک دوره آموزشی که از سوی فدراسیون فوتبال و در شهر مزارشریف دایر می شود، نزدیک به 30 تن از مربیان تیم های بانوان در شهر مزار شریف تکتیک های فوتبال را به شکل معیاری می آموزند.

مربیانی که موفق شوند این دوره را با موفقیت پشت سر بگذارند، لیسانس D آسیا را به دست می آورند و سه مربی برتر نیز برای آموزش های بیشتر راهی دوبی می شوند.

هم چنان چهار مربی دیگر نیز جواز حضور در کورس آموزشی لیسانس C آسیا را که در آینده ای نزدیک در کابل برگزار خواهد شد کسب می کنند.

علی کاظمی مسئول اتحادیه جوانان فدراسیون فوتبال در این مورد می گوید که ولایت بلخ، یکی از چهار ولایتی است که تیم های فوتبال بانوان در آن به صورت کاملا فعال، مشغول هستند و به همین دلیل فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت که با برگزاری این کورس به رشد و ارتقای سطح فوتبال در میان این قشر کمک نماید.

به باور وی، برگزاری چنین کورس هایی زمینه ساز رشد بیشتر فوتبال بانوان در این ولایت می شود و رشد فوتبال در ولایت های مختلف، باعث رشد فوتبال ملی کشور خواهد شد.

به گفته مسئولین، مربیانی که بتوانند از این کورس موفقانه خارج شوند، تیم های رده سنی دوازده سال پسران و دختران را تحت هدایت خواهند گرفت.

فدراسیون فوتبال کشور در طول سال جاری، کورس های متعددی برای مربیان و داوران رشته های مختلف فوتبال اعم فوتسال، فوتبال ساحلی و … در دو بخش مردان و بانوان دایر کرده است.

آدرس کوتاه این مطلب:
http://markazipress.com/?p=2806

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگزاری مرکزی - © 2018