پنج شنبه 31 جوزا، 1397

باشندگان ولایت غور: وکلای غور در رخصتی های زمستانی برای سیاحت خارج می روند

ولایت غور

باشندگان ولایت غور با انتقاد از نمایندگان این ولایت در شورای ملی، می گویند که نمایندگان آنها در رخصتی های زمستانی و تابستانی به جای این که در منطقه و در میان موکلین شان بیایند، در سفر های خارجی می روند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی و به نقل از خبرگزاری پژواک، باشندگان ولایت غور می گویند که برخی از نمایندگان این ولایت در ولسی جرگه و مشرانو جرگه، پس از انتخابات شورای ملی تاکنون به منطقه نیامده و هیچ کدام شان در رخصتی زمستانی به ولایت شان نرفته اند.

آنها می گویند که هرپنج وکیل ولایت غور در مجلس نمایندگان در رخصتی های زمستانی در سفر خارجی رفته و هیچ کدام شان برای دیدار از موکلین شان و شنیدن مشکلات آنها به منطقه نرفته اند. یک باشنده این ولایت گفته است که حتی برخی از نمایندگان این ولایت پس از انتخابات پارلمانی به ولایت غور نرفته اند.

هردو اتاق شورای ملی براساس قانون سالانه 45 روز در فصل زمستان و 45 روز در فصل تابستان رخصتی دارند. براساس اصول و قوانین، وکلا باید در هنگام رخصتی در ولایت های شان رفته و مشکلات موکلین شان را بررسی کنند.

عبدالروف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان یک روز قبل از شروع رخصتی های زمستانی، از اعضای مجلس نمایندگان خواست که در روزهای رخصتی به ولایات شان رفته و مشکلات موکلین  ساحات شان را بررسی کنند.

باشندگان ولایت غور می گویند که وکلای ولایت غور در رخصتی های زمستانی و تابستانی شان در منطقه نرفته و تمام آنها در کابل بسر می برند. این باشنده ولایت غور به خبرگزاری پژواک گفته است که وکلای ولایت غور فقط با هیات های دولتی به ولایت می آیند و با رفتن آنها دوباره به کابل برمی گردند.

باشندگان این ولایت وکلای شان را به بی توجهی به مشکلات موکلین شان متهم کرده و می گوید که آنها در زمان انتخابات وعده های دروغین به مردم داده اند. آنها گفته اند که وکلای شان در نظارت بر حکومت محلی و حل مشکلات مردم بی توجهی می کنند.

آدرس کوتاه این مطلب:
http://markazipress.com/?p=21036

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگزاری مرکزی - © 2018