دوشنبه 4 سرطان، 1397

انتقاد داکتر عبدالله از صلاحیت های فرا قانونی برخی از مشاوران در حکومت

داکتر عبدالله

داکتر عبدالله اعبدالله رئیس اجرائیه کشور با انتقاد از صلاحیت‎های فراقانونی برخی از مشاوران رئیس جمهور و وزارت‎خانه‎ها بیان داشت که برخوردهای سلیقه‎یی مشاوران در اداره‎های دولتی قابل تحمل نیست.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، رئیس اجرائیه کشور در اجلاس دیروز دوشنبه (21 جوزای) کابینه با اشاره به برکناری علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب گفت، برخوردهایی که باعث اخلال در کارها می‌شود، تحمل ‌پذیر نیست و با کسانی‌‌که از صلاحیت‌های وظیفوی‌شان سوءاستفاده می‌کنند، باید برخورد قانونی صورت بگیرد.

رئیس اجرایی تأکید کرد که اعمال نفوذ مشاوران نباید سبب تضعیف نهادها و یا خدشه‌دارشدن کار و تلاش وزیران کابینه گردد.

تا هنوز روشن نیست که چه تعدادی از مشاوران ریاست جمهوری صلاحیت‎های فراقانونی دارند و وزیر انرژی و آب با دخالت کدام یکی از مشاوران رئیس جمهور سبک‎دوش شده است.

پیشتر از صلاحیت‎ها و دخالت‎های فراقانونی حنیف تمر مشاور رئیس جمهور در امور امنیتی کار امورات حکومت‎داری شدیدا انتقاد شده بود.

آقای عبدالله با اشاره به برکناری و به‌کارگماشتن وزیران کابینه گفت، این مسأله در قانون اساسی افغانستان و موافقتنامهٔ حکومت وحدت ملی صراحت دارد و یک امر معمولی در جریان حکومتداری است؛ اما در هر تصمیمی باید حفظ آبرو و عزت خدمت‌گزاران واقعی کشور در نظر گرفته شود.

این اظهارات رئیس اجرایی در حالی مطرح می‌شود که موضوع برکناری علی‌احمد عثمانی از وزارت انرژی و آب، سبب تنش میان ارگ و ریاست اجرایی شده است.

آدرس کوتاه این مطلب:
http://markazipress.com/?p=48894

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگزاری مرکزی - © 2018