پنج شنبه 31 جوزا، 1397

آمریکا به جنرال دوستم اجازه ورود به این کشور را نداده است

جنرال دوستم

سفارت آمریکا در کابل به جنرال عبدالرشید دوستم معاون نخست رییس جمهور که می خواست در یک سفر رسمی به آمریکا سفر نماید، ویزا نداد.

روزنامه نیویارک تایمز در گزارشی تازه افشا کرده است که دولت آمریکا به دلیل متهم بودن جنرال عبدالرشید دوستم به جنایت جنگی، به وی اجازه ورود به این کشور را نداده است.

آقای دوستم قرار بود به واشنگتن و نیویارک برود و در جلسه عمومی سازمان ملل متحد در مورد تجارت تریاک سخنرانی نماید. همچنان قرار بود آقای دوستم در این سفر به واشنگتن رفته و با مقامات آمریکایی و سناتوران این کشور در مورد چگونگی جنگ با طالبان صحبت نماید.

جنرال دوستم گفته است که وی به دلیل شرایط حساس امنیتی در شبرغان این سفر را خودش کنسل کرده است.

براساس گزارش روزنامه نیویارک تایمز دولت آمریکا یک ماه قبل از عدم صدور ویزا به آقای دوستم به حکومت افغانستان خبر داده بود؛ اما حکومت افغانستان به دلیل این که چهره آقای دوستم مخدوش نشود؛ این سفر را لغو کرد.

آقای دوستم گفته است که در کاخ سفید و در مجلس سنای آمریکا دوستان زیادی دارد و می خواهد که در مورد جنگ با طالبان، وضعیت امنیتی و مسایل افغانستان با آنها گفتگو نماید.

مقام های آمریکایی جنرال عبدالرشید دوستم، رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان و معاون نخست رییس جمهور غنی را به ارتکاب جنایت جنگی در سال 2001 و در جریان نبرد با گروه طالبان متهم می کند.

 

آدرس کوتاه این مطلب:
http://markazipress.com/?p=23622

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگزاری مرکزی - © 2018